27 iunie 1989Prințesa de Wales a cucerit pentru totdeauna inima omenirii

Prințesa inimilor

"Doresc să fiu regină în inimile oamenilor". Aceasta era viziunea despre regalitate a Prințesei Diana, iar visul său s-a împlinit. A adus suflet în protocolul rigid al Casei Regale și speranță pentru cei cu care soarta nu a fost prea îngăduitoare. Deși presa vremii a exploatat slăbiciunile ei omenești poate mai mult decât s-ar fi cuvenit, Diana a rămas în amintirea unei lumi întregi ca o întruchipare a compasiunii și generozității. A fost implicată în sute de proiecte caritabile, dedicându-și cea mai mare parte a timpului consolării și sprijinirii celor bolnavi, nevoiași sau marginalizați.

Queen of hearts

Lecturi suplimentare

Categorii

Folosim cookies-uri pentru personalizarea conținutului și altele. Continuând, acceptați folosirea acestora. Accept